СТОПбулінг!

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг", пояснюють в Біляївському районному центру соціальних служб для сім'ї, молоді та дітей,  – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.


Нормативно-правове забезпечення:

Інформаційна пам’ятка з контактними номерами суб’єктів у м. Кривий Ріг:

Національна поліція

Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги  м. Кривого Рогу

 Комунальна комунального закладу «Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім`ї «З надією в майбутнє» Криворізької  міської ради»

Комітет у справах сім’ї та молоді виконкому Криворізької міської ради

Центри безоплатної вторинної правової допомоги м. Кривого Рогу

 Служба у справах дітей Криворізької міської ради

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації


Алгоритм дій педагогічного колективу на випадки булінгу

1. Відповідно до порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) розглядається  заява  про випадки булінгу  (цькування) в закладі освіти.

2. Якщо у зверненні вбачається ознака кримінального правопорушення, інформація терміново передається органу внутрішніх справ для вжиття відповідних запобіжних заходів.

3. У разі необхідності організовується  надання невідкладної медичної , психологічної та інших видів допомоги дитині, яка постраждала від жорстокого поводження.

4. Створюється комісія з розгляду випадків, до якої входять працівники соціально-психологічної служби, громадськості, батьки.

5. Організовується об’єктивний розгляд заяви та колективно визначається чи має ця ситуація ознаки булінгу.

6. Якщо комісія визнала факт булінгу, а не одноразового конфлікту, то керівник закладу протягом дня  повідомляє  про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей.

7. Організовується виконання прийнятих комісією рішень за результатами проведеного розслідування.

8. Контролюється надання соціально-психологічних послуг здобувачам освіти закладу, які вчинили цькування.