Історія

П’ятдесяті роки ХХ ст. виявились роками величезного росту міста Кривого Рогу. Було введено 500 тис. м2 житла, виросли нові мікрорайони на Північному гірничозбагачувальному комбінаті, соцмісті, Карачунах, ХХ партз’їзду, руднику ім. Дзержинського.

1956р. – рік відкриття школи.

Спочатку школа відкривається під номером 74. Ініціатором відкриття школи був Криворізький цементний завод, адже саме для цементників був збудований цілий мікрорайон і для їх дітей була необхідна школа. Через рік заклад отримує номер 65. Набір учнів був здійснений з 1го по 9й клас. За парти сіли 290 учнів.

Директор

Ільєнко Петро Дем’янович

1958р. – перші випускники

Це були учні, яким хотілося перетворити все навколо на квітучий сад. Це саме вони засадили клумби біля школи, це вони посадили дерева, які й зараз шелестять своїм листям на шкільному подвір’ї.

1961 – 1966 р.р.

В місті відбувається реорганізація освіти. Середня школа №65 стає восьмирічною. До школи йдуть першокласники, а учні 8х класів сумують, бо одержувати освіту треба в інших школах. В цей час особлива увага приділяється участі учнів і вчителів в художній самодіяльності. Колектив школи стає переможцем районних та міських конкурсів.

1966 – 1980 р.р.

Школа робить перші кроки на шляху до створення «Школи здоров’я». Завдяки допомозі керівництва цементного заводу відбувається перша добудова – спортивна зала і приміщення бібліотеки. Почалась атестація вчителів і найкращі показники в районі досягли вчителі саме школи №65. Це: Никифорова Ольга Антонівна, Гончар Марія Іванівна, Дудар Тамара Аксентіївна, Громова Тамара Федорівна, Тарчевська Галина Фомівна, Мироненко Неля Юріївна, Буніна Галина Петрівна, Пугачова Валерія Олександрівна, Скидан Галина Олексіївна, Каражев Юрій Петрович. Їх палкі, гарячі серця і душі, й надзвичайна закоханість у свою справу ще відлунюють у стінах школи.

Директор

Єфремова Олена Андріївна

1980-1982 р.р.

Перші кроки колектив школи починає робити в модернізації освіти. В навчально-виховний процес впроваджується модульна система навчання. Саме Валентині Володимирівні Баратюк належить ідея навчальних кабінетів, коли кожен предмет викладається у відповідному кабінеті.

Директор

Баратюк Валентина Володимирівна

1982 – 2000 р.р.

Авторитет школи зростає кількістю дітей, яка збільшилась з 280 до 920 учнів. Знову стає потреба в добудові. В 1990 році починає працювати шкільна їдальня на 100 місць, 5 нових навчальних кабінетів, книгосховище, кабінет психолога. В цьому ж році восьмирічна школа №65 набуває статус середньої. Першим випуском став випуск 1992 року, в якому було 7 золотих медалістів

В цей час в педагогічний колектив вливались нові молоді вчителі, які зараз є гордістю школи: Петричук Любов Адамівна, Небога Лариса Миколаївна, Пєшкова Людмила Іванівна, Никитюк Людмила Іванівна, Коростельова Тамара Миколаївна, Сушко Галина Григорівна, Яриніч Олена Федорівна, Толстова Ірина Леонідівна, Луценко Галина Миколаївна.

Директор

Карнаушенко Тамара Борисівна

2000 – 2006 р.р.

«Створюємо школу радості для дітей, школу творчості для вчителів, школу спокою для батьків» - гасло, під яким працює колектив школи сьогодні.

Результатом роботи з 2000 по 2006 рік є те, що школі надано статус експериментального навчального закладу обласного рівня. Педагогічний колектив школи починає мислити, діяти по-новому, приймає інноваційну модель діяльності.

Для формування стійких пізнавальних мотивів у певній галузі знань в навчально-виховний процес впроваджується інноваційна технологія до профільного навчання «АЗИМУТ»: спецкурс «Кенгурьонок» (з математики), «Весела англійська», «Айболит», «Азбука авторських мистецтв», «Чарівна ниточка», «Читайлики» та інші. В 2001 році в школі з’явився перший комп’ютерний клас (13 комп’ютерів). Учні і вчителі починають опановувати комп’ютерні технології. В 2006 році учениця 10-Б класу Любенко Марина зайняла І місце в міському конкурсі комп’ютерної графіки і анімації «Аніграфьонок» в номінації «Малюнок». Постійно збільшується бібліотечний фонд школи. Сьогодні він налічує 19763 книги, з яких 11422 – підручники, 29 – періодичних видань.

В 2003 році в школі впроваджено оздоровчо-валеологічний проект, а саме: шкільна програма «Даючи знання – збережи здоров’я», спецкурс «Азбука здоров’я», розроблено комплекс валеопауз та рухових ігор. Колектив школи приймає участь в експериментальному проекті «Школа і партнери проти СНІДу». 75% учнів школи охоплено гарячим харчуванням. Всі учні початкової школи харчуються в їдальні безкоштовно.

З 2004 року впроваджено профільне навчання: природничий і суспільно-гуманітарний напрям. У 2006 році школі надано статус експериментального навчального закладу обласного рівня, колектив якого впроваджує науково – педагогічний проект «Росток».

Завдяки допомозі базового підприємства ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна» проведено реконструкцію будівлі школи: замінено вікна на металопластикові, зроблено капітальний ремонт спортивної зали і рекреації першого поверху, придбано комп’ютерну техніку та спортивне обладнання. За рахунок місцевого бюджету замінено дах будівлі.

Директор

Суворова Олександра Григорівна

Школа зростає вчителями

У 2010 році школа пройшла атестаційну експертизу і рішенням Дніпропетровської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів визнано роботу колективу на високому рівні (з відзнакою).

За роки існування школу закінчили більше двох тисяч випускників, з них 29 з золотою медаллю, 78 - зі свідоцтвом з відзнакою.

Досвід роботи школи неодноразово було представлено на Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні» (2009, 2010). У Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2014» роботу педагогічного колективу відзначено срібною медаллю та дипломом у номінації «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти».

Експериментальна діяльність закладу за науково-педагогічним проектом «Росток» неодноразово представлялась на виставці-презентації «Інноватика в освіті України - 2009, 2011, 2013», за результатами якої колектив нагороджувався дипломами. Фахові здобутки педагогічного колективу занесено до довідково-бібліографічного видання «Флагмани освіти і науки України-2009». Досвід роботи директора школи О.Г. Суворової висвітлено у збірнику Всеукраїнської рейтингової програми «Портрети сучасниць – 2010».

Досвід роботи заступника директора з навчально-виховної роботи Небоги Лариси Миколаївни представлено у виданні «Лідери освіти Дніпропетровщини. Серія «100 кращих». 100 кращих заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи».

2014 рік

3 вересня 2014 року директором школи призначено Суботу Володимира Миколайовича, вчителя української мови та літератури, спеціаліста вищої категорії, вчителя-методиста, «Відмінника освіти України». У планах Володимира Миколайовича дати програмі «Росток» нове дихання. Так як науково-педагогічний проект «Росток» передбачає поглиблене вивчення екології та навколишнього середовища, то необхідно зв’язати школу з профільними вищими навчальними закладами міста. Важливим кроком для досягнення цієї мети є результативна участь учнів 9-11 класів у конкурсах МАНу.