ID-паспорти

Загальна інформація про паспорт громадянина України

Паспорт громадянина України (у формі ID-картки) - це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Видається з 14 років. Особи, які не досягли 18 років, отримують паспорт строком дії 4 роки, старші за 18 років - строком дії 10 років.

Оформлення першого паспорту у формі ID-картки здійснює підрозділ ДМС за місцем реєстрації людини (за наявності апаратури для оформлення). У майбутньому подання документів буде можливим через центри надання адміністративних послуг (у разі наявності апаратури для оформлення) та окреме державне підприємство.

Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання. При обміні паспорта, новий видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети, а у терміновому порядку за 10 робочих днів.

За повторне оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорту стягується адміністративний збір 279 гривень при оформленні за 20 робочіх днів. При першому оформленні паспорта громадянина України адміністративний збір не стягується. Місцеві громади мають право частково або повністю звільняти від сплати окремі категорії громадян.

До паспорта громадянина України вноситься така інформація:

 1. назва держави;

 2. назва документа;

 3. ім'я особи;

 4. стать;

 5. громадянство;

 6. дата народження;

 7. унікальний номер запису в Реєстрі;

 8. номер документа;

 9. дата закінчення строку дії документа;

 10. дата видачі документа;

 11. уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);

 12. місце народження;

 13. відцифрований образ обличчя особи;

 14. відцифрований підпис особи;

 15. податковий номер. У разі наявності повідомлення про відмову проставляється слово «відмова»;

 16. за згодою особи можуть вноситись відбитки пальців рук.

В майбутньому для громадян, які досягли 18-річного віку, будуть вноситись засоби електронного цифрового підпису.

Як оформити паспорт громадянина України по досягненню 14-річного віку

Подати заявку на отримання паспорта можна на порталі igov.gov.ua. Для цього достатньо заповнити коротку форму, обрати зручний час відвідання органу ДМС та у обраний час принести всі необхідні документи. Перелік буде надісланий у листі електронною поштою.

Документи для оформлення паспорту:

 • довідка про реєстрацію місця проживання (довідка з органу реєстрації якщо її у Вас немає, Ви можете оформити цю довідку через iGov (працює не для всіх регіонів);

 • свідоцтво про народження (оригінал та копія) та довідки про належність до громадянства України (якщо один із батьків іноземець);

 • оригінал та копія ІПН (за наявності);

 • оригінали та копії паспортів обох батьків;

За відсутності батька або матері до підрозділу подається оригінал та копія одного з таких документів:

 • свідоцтво про смерть одного з батьків;

 • рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;

 • рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;

 • витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Для оформлення паспорту у вигляді книжечки (якщо у підрозділі відсутня апаратура з видачі ID-карток) необхідно додатково надати дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

У випадках обміну паспорту, його переоформлення (у тому числі замість втраченого чи викраденого) або вклеюванні фотокарток звернення подається до підрозділу ДМС за місцем реєстрації. Якщо людина раніше мала паспорт у формі ID-картки, вона може звертатись до будь-якого підрозділу ДМС, який має доступ до ЄДДР. Строк звернення складає 1 місяць з моменту втрати дії попереднього документу, після закінчення цього терміну на громадянина буде складено адмінпротокол за статтею 197 КУпАП (перший випадок – попередження, другий протягом року штраф від 17 до 51 грн.)